Obchodné príležitosti na nemeckom trhu

piatok, 26. marec 2021
Dňa 18. marca 2021 agentúra SARIO v spolupráci s Veľvyslanectvom Slovenskej republiky v Berlíne, Generálnym konzulátom Slovenskej republiky v Mníchove a Nemecko-slovenskou obchodnou a priemyselnou komorou (AHK Slowakei) organizovala webinár s názvom 'Obchodné príležitosti na nemeckom trhu'.

V nadväznosti na webinár sa v dňoch 18., 19. a 23. marca uskutočnili bezplatné online konzultácie pre slovenské podnikateľské subjekty, ktoré majú záujem expandovať na nemecký trh, resp. rozšíriť na ňom svoje doterajšie pôsobenie a informovať sa o aktuálnej situácii v krajine.

Nakoľko je Nemecká spolková republika dlhodobo strategickým ekonomickým partnerom pre SR, záujem o webinár a konzultácie bol zo strany slovenských podnikateľov nadštandardný. Na webinári bolo prítomných 77 účastníkov, najmä predstaviteľov firiem aktívnych v sektoroch, akými je strojárska výroba, potravinárstvo, IT či logistika.

Mnohé slovenské firmy sú totiž pre nemecké spoločnosti vhodným kooperačným partnerom, a to najmä vďaka dosahovaniu úspor z rozsahu či geografickej blízkosti. V rámci online konzultácií, ktoré prebiehali počas 3 dní a v rámci ktorých boli pre firmy určené rovnomerné 15 minútové časové sloty, sa uskutočnilo až 32 stretnutí.
 
Primárnym záujmom agentúry SARIO je zvýšiť exportný potenciál etablovaných slovenských spoločností, hľadať v predmetnom teritóriu relevantných partnerov pre ďalšie slovenské firmy a spoločnosti a organizovať podobné matchmakingové aktivity pre rozvoj vzájomných vzťahov.