Podnikateľská misia v Nórsku

streda, 22. jún 2022
Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v rámci Národného projektu Podpora internacionalizácie MSP zorganizovala v termíne 13. – 15. júna 2022 podnikateľskú misiu. Misia sa konala pri príležitosti konania medzinárodného veľtrhu elektromobility International Electric Vehicle Symposium & Exhibition 2022 (EVS) v nórskom Osle.

EVS je najväčšia výstava elektromobility na svete, ktorá tento rok už po 35. krát priniesla svojím návštevníkom novinky vo vývoji elektrických vozidiel s nulovými emisiami. Na EVS mali spoločnosti možnosť nielen vidieť veľkolepý vývoj, ktorý sa deje v bezemisnej doprave, ale aj vyskúšať najnovšie elektromobily, elektrobicykle, elektrické nákladné autá a mnoho ďalšieho.

Program bol  primárne rozdelený do dvoch hlavných prúdov – vedeckej série a série konferencií AVERE E-Mobility Conference (AEC2022) / Nordic EV Summit (NEVS), ktoré boli zavŕšené tromi plenárnymi zasadnutiami na vysokej úrovni. Po ukončení výstavy mali spoločnosti možnosť zúčastniť sa aj na sprievodných podujatiach, ktorých cieľom bolo prezentovať pokroky v elektromobilite na konkrétnych príkladoch v rámci mesta Oslo.

Podnikateľskej misie sa zúčastnilo 6 slovenských spoločností, ktoré mali  možnosť prezentovať svoju podnikateľskú činnosť, obohatiť sa o know-how konferenčných výstupov a prezentácii ako aj nadviazať nové obchodné kontakty.

Slovenskú delegáciu navštívil aj mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky Roman Bužek a ekonomická diplomatka Veľvyslanectva SR v Osle Alexandra Dubas, aby diskutovali so zástupcami  zúčastnených spoločností o ich záujmoch na nórskom trhu.

Aktuálny harmonogram podporovaných podnikateľských misií pre rok 2022 je dostupný na tomto linku.