×

Medzinárodný strojársky kooperačný deň 2016

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) zorganizovala 25. mája 2016 v rámci projektu SARIO Business Link Medzinárodný strojársky kooperačný deň 2016 ako oficiálne sprievodné podujatie
23. Medzinárodného strojárskeho veľtrhu v Nitre.

Podujatia sa zúčastnilo 64 firiem (55 slovenských a 9 zahraničných -  z Českej republiky, Veľkej Británie, Belgicka, Španielska a Rumunska), ktoré ponúkali alebo hľadali technológie a riešenia pre svoje aktivity v oblasti strojárstva a nadväzujúcich produkčných odvetviach. Podujatie poskytlo účastníkom možnosť v jeden deň a na jednom mieste zúčastniť sa 212-tich B2B rokovaní s ich potenciálnymi obchodnými partnermi. Generálnym partnerom podujatia ako i série SARIO Business Link je Československá obchodná banka (ČSOB).
 
Sprievodné podujatie Sourcing day poskytlo slovenským firmám jedinečnú možnosť zúčastniť sa na mieru pripravených rokovaní a stať sa súčasťou subdodávateľských reťazcov štyroch nadnárodných spoločností: SCHINDLER ESKALÁTORY, s.r.o., KTP GROUP, CCS GROUP, HESCON.
 
Medzinárodný strojársky kooperačný deň 2016 ponúkol účastníkom novinku, ktorá bola podľa ohlasov prijatá veľmi pozitívne - priemyselný diskusný panel Strojárstvo v digitálne prepojenej dobe pod záštitou magazínu Revue Priemyslu, ktorý bol zameraný na aspekty očakávanej implementácie princípov, známych ako Priemysel 4.0 do reálnej priemyselnej praxe v strojárstve.

Predmetom diskusie, ktorú viedol Martin Jesný zo Slovenského automobilového inštitútu a Revue priemyslu, boli digitálne prepojené činnosti priemyselných firiem z rôznych uhlov na témy ako je prepojená automatizovaná výroba, robotizácia, compliance v digitálnom obchode, pričom rečníkmi boli zástupcovia významných spoločností: Martin Morháč, generálny riaditeľ, Sova Digital, Marek Schinkerle, vedúci oddelenia závodového plánovania logistiky, Volkswagen Slovakia, Jiří Ovesný, Senior Intralogistic Specialist, Still SR, Martin Pohanka, Senior Key Account Manager, Bureau van Dijk. V rámci diskusie o automatizácií výrobných procesov sa rozprúdila napríklad i diskusia ohľadom automatizácie a variability a riešeniach faktu, že pre automatizáciu je najvýhodnejšie všetko rovnaké, ako povedal Jiří Ovesný: “Automatizácia nemá rada rozmanitosť, čím väčšia rozmanitosť, tým väčší problém a zároveň tým horšia efektivita využitia stroja, ktorý sa používa v rámci procesu.”, pričom ale ľudia chcú všetko odlišné a prispôsobené priamo pre nich - Marek Schinkerle: “Počas jedného výrobného dňa, kedy vyrobíme 870 veľkých vozidiel, ťažko nájdeme jeden a ten istý kokpit dvakrát.“
 
Partnermi podujatia boli okrem generálneho partnera ČSOB i Agrokomplex-Výstavníctvo Nitra, CRIF, Slovensko-Rakúska OK, WorkSpace Europe a magazín Revue priemyslu. Okrem registrovaných firiem sa podujatia zúčastnili i MZVaEZ SR – podnikateľské centrum, Embassy of Hungary in Bratislava,  Embassy of the Islamic Republic of Iran, Embassy of the Belgium in Bratislava, Japan External Trade Organization, British Embassy in Slovakia, Embassy of Ukraine to the Slovak Republic, Embassy of Brazil in Bratislava.

POZRITE SI VIDEO KLIP Z PODUJATIA