Slovenské technologické inovácie nielen pre e-commerce

štvrtok, 28. január 2021

„Agentúra SARIO je tým správnym partnerom na prepájanie ľudí, firiem, riešení a snaží sa o posúvanie firiem a tým aj celého Slovenska cez inovácie a aplikovaný výskum ďalej.“
Marek Kopanický, tímlíder pre inovačné služby SARIO
 
Agentúra SARIO dňa 27. januára 2021 v rámci platformy inovačných služieb poskytla prostredníctvom webinára Technologické inovácie nielen pre e-commerce priestor na prezentáciu úspešne aplikovaných projektov a riešení, prostredníctvom ktorých je v súčasnosti možné cielene zefektívňovať interakciu medzi poskytovateľom služieb a potenciálnym, či existujúcim klientom.
 
Podujatie predstavilo novovzniknutý slovenský výskumný inštitút, dve slovenské spoločnosti, ktoré sa svojimi projektmi už stali globálnymi a taktiež jedna globálna firma s úspešným zastúpením na Slovensku, ktoré spájajú digitálne a softvérové inovácie a zavádzanie aplikovaného výskumu nielen do segmentu e-commerce, ale aj do mnohých ďalších činností.
 
Ako na úvod povedal Dominik Susa, riaditeľ odboru investičných projektov a zástupca GR SARIO: „pandémia sa v súčasnosti ukazuje ako výrazný katalyzátor presunu zakaznikov do online prostredia a v silnejúcej konkurencii online prezentácie spoločností, predaja a komunikácii so zákazníkom je dôležité zavádzať nielen štandardné, ale práve tie najinovatívnejšie technologické riešenia,“.  
 
Stále viac spoločností z rôznych oblastí podnikania prináša do svojej komunikácie s používateľmi konverzačné technológie na báze umelej inteligencie (AI), pokročilé vyhľadávacie mechanizmy a iné inovácie, ktorých úlohou je zlepšiť a zjednodušiť celkový zážitok a dojem klienta (UX/UI dizajn). Práve takéto digitálne riešenia a ich úspešné aplikácie v projektoch doma i v zahraničí v rámci webinára predstavili:Moderátorom online diskusie bol Marek Kopanický, tímlíder pre inovačné služby a konzultant odboru investičných projektov.
 
Kempelenov inštitút inteligentných technológií (KInIT) je prvým nezávislým inštitútom svojho druhu na Slovensku, ktorý sa zaoberá výskumom inteligentných technológií - umelej inteligencie a viacerých oblastí informatiky a informačných technológií (data science, strojové učenie, spracovanie prirodzeného jazyka, informačná bezpečnosť, softvérové inžinierstvo) so zameraním na prepájanie akademického sektora a výskumu s biznisom. Víziou KInIT-u je podľa slov Michala Kompana „koncentrácia talentov pre rozvoj inovácii v priemysle a zvyšovanie ich dostupnosti  na Slovensku, ci už ponukou možností mladým ľudom zostať alebo sa vrátiť späť na Slovensko budovať excelentného výskumu v oblasti inteligentných technológií.“
 
Lighting Beetle Studio je dizajnérske štúdio, ktoré nechce robiť inovácie pre inovácie, ale vždy zohľadňuje používateľa. Toto štúdio kombinuje dizajn zameraný na človeka, technológie a biznis, aby vytvorilo produkty a služby, ktoré odolajú výzvam budúcnosti, čo sa tejto slovenskej spoločnosti úspešne darí, keďže má za sebou viac ako 400 projektov v 15 krajinách sveta.
Pavol Pružinec sa v rámci predstavenia spoločnosti Lightning Beetle dotkol aktuálnej situácie spôsobenej pandémiou, keď povedal, že „spoločnosti sa v čase korony venujú skôr core business veciam a do inovácií akoby investujú menej. Čo je na jednej strane možno paradoxné, pretože práve teraz je skvelý priestor na inovácie, keďže veci sa veľmi rýchlo menia, je  potrebné vhodne identifikovať potreby používateľa a vedieť na ne pružne zareagovať.”
 
Touch4IT, dnes už globálne úspešnú spoločnosť, Impact Star roku 2020 prestížneho rebríčka Deloitte Technology Fast 50 v strednej Európe, predstavil Michal Korman, spoluzakladateľ tejto firmy a jej výkonný riaditeľ ako spoločnosť s jedinečným tímom developerov a dizajnérov, ktorí svojimi riešeniami v súčasnosti už prerástli hranice Slovenska”. Spoločnosť Touch4IT vytvára inovatívne digitálne riešenia na mieru, ktoré prinášajú unikátne digitálne zážitky dnes už pri viac ako 250 projektoch v 16 krajinách sveta a dokonca sa môžu pochváliť aj svojimi riešeniami pre Európsku vesmírnu Agentúru (ESA)
 
Najväčšiu súkromne vlastnenú spoločnosť na svete venujúcu sa konverzačnej umelej inteligencii, IPsoft a jej projekt Amelia predstavil Milan Oselský, riaditeľ jej slovenskej pobočky IPsoft SlovakiaAmelia je dnes už svetovo úspešným projektom virtuálneho pracovníka (digitálnej kolegyne), ktorá je schopná riešiť problémy  klientov v rôznych (aktuálne 16tich) oblastiach. Z cloudu si viete stiahnuť svojho nového zamestnanca v napríklad v bankovníctve, ktorý je schopný vyriešiť problém systémom end-to-end, čiže od začiatku do úspešného konca. Amelia je dokonca schopná naučiť sa ako zareagovať na nový problém a vyriešiť ho vytvorením vlastného nového procesu.
 
Platforma Inovačné služby SARIO prepája potreby najväčších klientov agentúry, investorov a globálne spoločnosti s najinovatívnejšími slovenskými spoločnosťami a tento webinár predstavil ďalšie štyri úspešné spoločnosti, ktorých unikátne riešenia už dnes pomáhajú klientom na Slovensku i po celom svete inovovať ich podnikanie a dúfame, že i v budúcnosti aj vďaka agentúre SARIO sa počty slovenských riešení, ktoré inovujú biznis budú ďalej rozširovať. Veríme, že i tento webinár inovačných služieb SARIO potvrdil, že „agentúra SARIO je tým správnym partnerom na prepájanie ľudí, firiem, riešení a snaží sa posúvať firmy a tým aj Slovensko cez inovácie a aplikovaný výskum ďalej“ Marek Kopanický, tímlíder pre inovačné služby a konzltant OIP SARIO
 
Inovujte svoje podnikanie vďaka riešeniam zo Slovenska!

Inovačné služby SARIO – prepájajú potreby najväčších klientov agentúry SARIO s kapacitami a kompetenciami najinovatívnejších slovenských technologických spoločností doma aj v zahraničí.
Inovačné služby SARIO sú zamerané najmä na:
• Priemysel: automatizáciu, prediktívnu údržbu, kontrolu kvality, digitálnu továreň, atď.
• Vývoj produktov: dizajn, prototypovanie, testovanie, nástrojárstvo, atď.
• Sektor služieb: automatizáciu, outsourcing, kybernetickú bezpečnosť, veľké dáta a umelú inteligenciu

Kontakt:  Marek Kopanický, tímlíder pre inovácie a konzultant odboru investičných projektov
Email: innovate@sario.sk
www.innovatewithsario.com/