Zabezpečenie budúcnosti priemyslu 4.0

štvrtok, 01. október 2020
online
Dňa 30. septembra 2020 sa konal webinár na tému „Zabezpečenie budúcnosti priemyslu 4.0: technologické riešenia poskytovateľov kybernetickej bezpečnosti zo Slovenska a Baskicka“, ktorý bol organizovaný agentúrou SARIO spolu s baskickou investičnou agentúrou Basque Trade and Investment a baskickým centrom pre kybernetickú bezpečnosť Basque Cybersecurity Center.

Toto medzinárodné online podujatie predstavilo ekosystém, trendy, výzvy a riešenia kybernetických hrozieb vybranými slovenskými a baskickými spoločnosťami, a doplnilo tak sériu online webinárov, ktoré agentúra SARIO v uplynulých mesiacoch zorganizovala.

Webinár bol rozdelený do dvoch častí, v prvej sa ako hlavní spíkri mali možnosť odprezentovať Salvador Trujillo (IKERLAN) a Ondrej Kubovič (ESET). Druhá časť webinára bola venovaná prezentáciám týchto slovenských a baskických technologických spoločností: Soitron, Ardaco, Alison, Binary Confidence, Alias Robotics, Enigmedia, OpenCloud Factory, Redborder, Keynetic a CodeContract.

Jednotliví prezentujúci v rámci svojich krátkych vystúpení spomenuli svoje unikátne riešenia v oblasti IT, IoT, OT, bezpečnej komunikácie, ďalej sa dotkli témy Zákona o kybernetickej bezpečnosti, bezpečnostných auditov či potreby šifrovania a ukladania dát, a rovnako identifikovali najdôležitejšie sektory z pohľadu kybernetickej bezpečnosti.

Webinár venovaný téme kybernetickej bezpečnosti pre priemysel 4.0 pritiahol pozornosť viac než 60 účastníkov z IT oblasti, zo sektora priemyslu či zo štátnej sféry, a zároveň poskytol príležitosť pre nadviazanie nových kontaktov pre možnú budúcu spoluprácu slovenských a baskických spoločností.