×
15.10.2024 - 16.10.2024

Kybernetická odolnosť a bezpečnosť ako predpoklad konkurencieschopnosti v medzinárodnom meradle

Kybernetická odolnosť a bezpečnosť ako predpoklad konkurencieschopnosti v medzinárodnom meradle
Miesto
Online webinár pre MSP vrátane Bratislavského kraja
Cena
Bezplatne
Organizátor
SARIO Národný projekt 2
Kontakt
Jana Jarošová, T: 0910 828 215, E: jana.jarosova@sario.sk

Dátum konania: 15. a 16. október 2024 / 8:30 – 11:00 

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v rámci národného projektu „Podpora internacionalizácie MSP“ pripravila pre Vás webinár Exportnej akadémie na tému „Kybernetická odolnosť a kybernetická bezpečnosť ako predpoklad konkurencieschopnosti v medzinárodnom meradle.

 

Pojmy „kybernetická odolnosť“ a „kybernetická bezpečnosť“ sa stávajú neoddeliteľnou súčasťou diskusií o podnikovej konkurencieschopnosti v globálnom kontexte. Kybernetická odolnosť a bezpečnosť predstavujú nielen legislatívnu povinnosť, ale aj praktický návod pre subjekty, ktoré si uvedomujú hodnotu svojich aktív a chcú ich chrániť pred neustále sa meniacimi hrozbami.

 

Cieľom webinára je poskytnúť účastníkom prehľad o kľúčových aspektoch kybernetickej bezpečnosti podľa slovenskej legislatívy, s dôrazom na pripravovanú novelu zákona o kybernetickej bezpečnosti, ktorá predstavuje transpozíciu európskej Smernice NIS2. Táto smernica má zásadný vplyv na zvýšenie odolnosti kritickej infraštruktúry a zlepšenie úrovne kybernetickej bezpečnosti v rámci celej Európskej únie. Zároveň sa webinár zameria na to, ako môže právny rámec kybernetickej bezpečnosti pomôcť získať konkurenčnú výhodu na medzinárodnom trhu.

 

Webinár tiež prinesie informácie o Nariadení DORA (Digital Operational Resilience Act), ktoré stanovuje pravidlá na zabezpečenie digitálnej odolnosti finančných inštitúcií. Tieto legislatívne zmeny významne ovplyvnia poskytovateľov IKT služieb pre finančné inštitúcie v rámci celého dodávateľského reťazca v Európskej únii.

 

Témou webinára bude aj otázka, prečo je dodržiavanie týchto legislatívnych požiadaviek dôležité aj pre subjekty, na ktoré sa tieto právne predpisy priamo nevzťahujú. Kybernetické hrozby totiž môžu spôsobiť nielen finančné straty, ale aj vážne poškodenie reputácie, čo má dlhodobé negatívne dôsledky.

 

Lektor JUDr. Ing. Miroslav Chlipala, PhD., LL.M. sa špecializuje na právne aspekty moderných technológií, AI a kybernetickej bezpečnosti. Je spoluautorom komentára k Zákonu o kybernetickej bezpečnosti a pravidelne prednáša na témy súvisiace s právnou úpravou kybernetickej bezpečnosti. 

 

Registrovať sa môžete do 10.10.2024 prostredníctvom 

REGISTRAČNÉHO FORMULÁRA.

Účasťou na podujatí bude žiadateľovi poskytnutá minimálna pomoc (nefinančná) formou dotovaných služieb v predpokladanej výške v rozmedzí  do 100 € v zmysle Schémy na podporu malého a stredného podnikania v SR v znení dodatku  č. 3. O skutočnej výške poskytnutej minimálnej pomoci bude žiadateľ (účastník) informovaný po konaní podujatia.

Účastník je prijímateľom pomoci v zmysle nariadenia Komisie EÚ č. 1407/2013 z 18. decembra 2013 o uplatňovaní článkov 107 a 108 Zmluvy o fungovaní Európskej únie na pomoc de minimis, Úradný vestník Európskej únie, L 352, 24. december 2013. V súvislosti s epidémiou COVID-19 bolo na základe iniciatívy Európskej komisie prijaté nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) o Európskom fonde regionálneho rozvoja, ktorým sa s účinnosťou od 24.4.2020 doplnilo nariadenie Komisie (EÚ) č. 1407/2013 z 18. decembra 2013 o uplatňovaní článkov 107 a 108 Zmluvy o fungovaní Európskej únie na pomoc de minimis. Z uvedeného vyplýva, že podniky v ťažkostiach je možné podporiť a uvedená podmienka poskytnutia pomoci z prostriedkov Národného projektu Podpora internacionalizácie MSP sa nebude vykonávať.
 

NA STIAHNUTIE